Moduły programu

Nasze przedszkole pracuje z dziećmi na następujących modułach:

OBDP header-7

Wspaniały moduł przygotowujący mięśnie rączki i nadgarstka Dziecka, do precyjnego prowadzenia kredki, pędzla, długopisu. Rysunki Dziecka stają się bardziej wyraziste, dokładne. Szereg oryginalnych ćwiczeń i zabaw pomaga wykształcić precyzyjną kreskę i przygotowuje rączkę Dziecka do precyzji w pisaniu liter. Kultywuje fundamentalne umiejętności potrzebne do pisania i kreatywnego wyrazu artystycznego. Rozwija "wizję sztuki" i wprowadza różne narzędzia symboliczne - kompozycję, rytm i kolor.

M header

Przy pomocy modeli wizualnych dzieci odkrywają język matematyki i koncepcję pomiaru, rozwijają rozumienie ilości, porównują różne cechy i jakości przedmiotów , rozwijają koncepcję pomiaru z zastosowaniem różnych miar, rozumienie koncepcji całości i części, badają związki takie jak "więcej", "mniej", "równy".

PL header

Rozwija zamiłowanie do bajek, pozwala opanować język opowiadań i daje głębokie zrozumienie struktury bajki poprzez postępowanie zgodnie z określonym zestawem procedur określanych jako modelowanie wizualne.

L header

Rozwija zdolność analizowania przedmiotów i wydarzeń, dostrzegania widocznych elementów, identyfikowania kluczowych cech, myślenia sekwencyjnego, wyciągania wniosków, klasyfikowania i systematyzowania informacji.

GR header

Rozwija produktywną wyobraźnię, umiejętności symboliczne, umiejętności językowe i komunikacyjne, elastyczne myślenie, kreatywne rozwiązywanie problemów, samoregulację oraz poczucie własnej wartości.

MS header

Rozwija umiejętność analizy zewnętrznych, wizualnych właściwości obiektów przy użyciu standardów sensorycznych, takich jak kolor, kształt i rozmiar. Buduje podstawy do rozwoju zdolności umysłowych.