O przedszkolu

Przedszkole prowadzi cztery oddziały dla dzieci w wieku 3- 6 lat. Bazę przedszkolną stanowią estetycznie urządzone sale do zabaw i zajęć dla dzieci. Sale są wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne (m. in. tablicę interaktywną, programy komputerowe – Akademia Umysłu junior EDU), zabawki dostosowane do wieku przedszkolaków, nowe meble oraz kąciki zainteresowań.

Od września 2017r. w naszym przedszkolu dzieci uczestniczą w zajęciach opartych na teorii Lwa Wygotskiego – "Klucz do uczenia się" prowadzonych przez przeszkolone nauczycielki. Na chwilę obecną posiadamy 3 moduły: Literacki, Logikę oraz Od bazgrania do pisania.

Przedszkole dysponuje również placem zabaw. Posiłki przygotowywane są w przedszkolnej kuchni mieszczącej się w tym samym budynku.

Przedszkole zatrudnia nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami. W grupie najmłodszej pracuje pomoc nauczyciela. Kadra pedagogiczna i pomocnicza zapewnia wysoki poziom pracy wychowawczo – dydaktycznej a także opiekuńczej.

Przedszkole zatrudnia dodatkowo specjalistów: logopedę, nauczyciela języka angielskiego, katechetkę.

Dzieciom tworzy się warunki do bezpiecznej adaptacji, nauki i zabawy w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.

Oferta placówki dostosowana jest do potrzeb i możliwości wychowanków. W ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych zalecanych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego dla dzieci 5-6 letnich odbywają się zajęcia z języka angielskiego.

Koncepcja pracy oparta jest na promowaniu zdrowego stylu życia oraz zdrowego odżywiania, przyzwyczajania do odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych, pozytywnym postrzeganiu siebie oraz rozumieniu swoich uczuć.

Przedszkole realizuje szereg programów i projektów wykraczających poza podstawowy zakres, są to m. in. „Czyste powietrze wokół nas”, „Mamo, tato wolę wodę”, „Moje dziecko idzie do szkoły”, „Zdrowy Przedszkolak – Bezpieczny Przedszkolak”, program profilaktyki zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”.

Z powodzeniem podejmuje się tutaj także działania ekologiczne. W roku 2014 uzyskaliśmy certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Od wielu lat przedszkole prowadzi selektywną zbiórkę plastikowych nakrętek i zużytych baterii.

Przedszkole prowadzi akcje charytatywne na rzecz ludzi i zwierząt. Cyklicznie prowadzona jest akcja „Góra grosza”, "Pączki do rączki", "Jabłuszko" oraz pomoc dla zwierząt ze schroniska w Henrykowie.

Przedszkole podejmuje też niestandardowe działania w zakresie współpracy z innymi placówkami w mieście. Od wielu lat jest współorganizatorem „Święta Niezapominajki” – wspólnie z Przedszkolami nr 10 i 15.

W przedszkolu dba się o wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci, w szczególności poprzez zajęcia logopedyczne oraz współpracę ze specjalistami z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Co roku dla dzieci 5-6 letnich organizuje się bezpłatne badania wzroku i słuchu.

W celu uwrażliwienia dzieci na sztukę systematycznie odbywają się koncerty muzyczne i przedstawienia teatralne. W przedszkolu funkcjonuje też grupa teatralna rodziców i nauczycieli, która co roku przygotowuje spektakl dla dzieci

W harmonogramie pracy przedszkola mieści się również organizacja różnorodnych uroczystości wewnętrznych o charakterze rodzinnym, tj. Urodziny grupowe, przedszkolna wigilia, śniadanie wielkanocne, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka czy rodzinne festyny. Co roku harmonogram imprez i wycieczek uzupełniany jest o nowe pomysły.

Jesteśmy obecni w lokalnych mediach, można nas zobaczyć na przedszkolnej stronie internetowej oraz na Facebook`u.